listopad 2015

Kobiecy Samochód Roku 2015

Kobiecy Samochód Roku 2015

Coraz większa liczba kobiet za kółkiem sprawia, że z wynikami konkursu Women's World Car of the Year producenci również muszą się liczyć. W tegorocznej edycji konkursu grono 21 jurorek z 15 krajów, które na co dzień pracują jako dziennikarki motoryzacyjne, zdecydowało, że tytuł Women's World Car of the Year 2015 otrzyma druga generacja Volvo XC90.

Członkinie jury najpierw przygotowały swoje własne listy w każdej z sześciu kategorii. Na tej podstawie sporządzano oficjalne listy pięciu kandydatów do każdej z nich. Następnie odbywała się pierwsza tura głosowania, po której wyłonieni zostali zwycięzcy w każdej kategorii. Potem panie przystępowały do drugiej tury głosowania, w której udział brali triumfatorzy poszczególnych kategorii.

W finałowym głosowaniu flagowy SUV Volvo okazał się najlepszy spośród sześciu modeli:
Women's World Family Car of the Year: Renault Espace
Women's World Sports Car of the Year: Mercedes GT AMG
Women's World Economy Car of the Year: Toyota Auris/Scion iM
Women's World Luxury Car of the Year: Mercedes klasa S
Women's World Green Car of the Year: BMW i8
Women's World SUV of the Year: Volvo XC90

Jak podkreślają głosujące panie, nie oceniały one aut jako typowych samochodów dla kobiety, ale starały się oceniać je okiem motoryzacyjnego eksperta. Jurorki brały pod uwagę pięć kryteriów: rozwiązania techniczne i konstrukcyjne, wygląd, komfort, przestrzeń bagażową oraz stosunek jakości do ceny.

Nagroda Women's World Car of the Year przyznawana jest od 2009 roku. Przed rokiem motoryzacyjne dziennikarki najbardziej doceniły Mercedesa klasy S, zaś w 2013 roku zwyciężył Ford Fiesta.

Więcej o plebiscycie: http://www.womensworldcoty.com/

 

źródło: http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/poznalismy-kobiecy-samochod-roku-2015,3,0,1936899.html