czerwiec 2016

A1 między Strykowem a Tuszynem otwarta

A1 między Strykowem a Tuszynem otwarta

Wschodnia obwodnica Łodzi już przejezdna! Jest otwarta od 1 lipca 2016r.

 

Obwodnica jest uzupełnieniem brakującego elementu autostrady A1 łączącym podłódzkie miejscowości Stryków i Tuszyn. Odcinek autostrady A1 o długości 40 km jest kontynuacją drogi, która - przez Katowice, Łódź i Gdańsk - ma łączyć południe Polski z wybrzeżem. Lokalnie, trasa ma rozładować korki na drogach przelotowych prowadzących przez Łódź i poprawić jakość ruchu pojazdów na terenie miasta. Z drugiej strony, odcinek kierując większy ruch na obwodnicę sprawi, że kierowcy szybciej dotrą do newralgicznych punktów, jakimi są bramki w pobliżu Torunia i Gdańska.

 

 


Zdjęcie: ©Autostrada A1 Łódź

Rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że uroczyste otwarcie wraz z przekazaniem dokumentów ma nastąpić w południe. Niewykluczone, że wstęgę przetnie sama premier Beata Szydło „Następnie zostaną uprzątnięte wszystkie elementy ochronne, które znajdują się na węzłach drogowych”, potwierdza rzecznik prasowy Maciej Zalewski. Kierowcy będą mogli wjechać na nowy odcinek najprawdopodobniej późnym popołudniem bądź wieczorem.


Zdjęcie: ©Autostrada A1 Łódź

Jeżeli chodzi o opłaty na tym odcinku, to póki co kierowcy aut osobowych mogą spać spokojnie. Prawdopodobnie długo jeszcze nie zostanie objęty opłatami. Na trasie nie zostały wybudowane bramki poboru opłat, ponieważ na państwowych autostradach ma obowiązywać pobór elektroniczny. Łódzki odcinek autostrady A1 będzie zatem bezpłatny co najmniej do końca 2018 roku. Ostatecznie jeszcze nie wiadomo kiedy i czy doczekamy wdrożenia systemu poboru opłat.

Źródło: GDDKiA

Źródło zdjęć: Autorstrada A1 Łódź, profil na FB