lipiec 2016

15 lipca Dniem bez Telefonu Komórkowego, także na drogach

BMW BMW

Przypomniamy, aby w trakcie jazdy nie korzystać z telefonu, który nie jest wysposażony lub podłączony do zestawu głośnomówiącego ani nie pisać wiadomości. Skutki mogą być nieodwracalne.

 

Znaczna grupa użytkowników telefonów deklaruje, że nie jest w stanie rozstać się z telefonem na cały dzień. Jako firma dostarczająca swoim Klientom samochody m.in. w usłudze wynajmu długoterminowego, czujemy się w obowiązku przypomnieć, aby w trakcie jazdy nie korzystać z telefonu (który nie jest wyposażony w dedykowane akcesoria samochodowe).

Co roku wzrasta liczba wypadków spowodowanych używaniem telefonów w czasie jazdy. Prowadząc samochód kierowca nie może pisać wiadomości, ani rozmawiać z aparatem w ręce. Rozmowa przez telefon, gdy samochód jest w ruchu jest równie niebezpieczna jak pisanie smsów. Do tego, za rozmawianie przez komórkę podczas jazdy grozi mandat w wysokości 200 zł.

 
 

Prowadzenie samochodu i rozmowa telefoniczna lub pisanie wiadomości znacząco obniża koncentrację kierowcy i jego szybkość reakcji. Mechanizm działa tak, że bardziej koncentrujemy się na rozmówcy niż na drodze.

Okazuje się, że czasem 2-3 sekundy nieuwagi, krótkie spojrzenie na ekran smartfona wystarczą, by życie zmieniło się o 180 stopni, a kierowca (lub pasażerowie) nieodwracalnie ucierpieli. 

 
 

W dniu bez telefonu obejrzyjcie krótki spot o konsekwencjach zabawy z telefonem podczas jazdy. Nie pada tu ani jedno słowo, a gwałtowność tego co się dzieje jest jego siłą wyrazu. Hasło brzmi "It happens fast. Put Down The Phone" = "To się dzieje szybko. Odłóż telefon"

Źródło: www.textinganddrivingsafety.com

Wideo