sierpień 2016

Land Rover Discovery Sport pociągnął 100-tonowy skład wagonów

Land Rover Land Rover

Wyczyn godny podziwu - aby pociągnąć 100-tonowy pociąg potrzebna była nie tylko moc i przełożenie skrzyni biegów, ale także przyczepność. Producent zapewnia, że jedyną modyfikacją w samochodzie były stabilizatory, zapobiegające zsunięciu się auta z torów. .

 


27 lat temu, w 1989 roku, Land Rover Discovery prezentował moc swojego diesla 200TDi, który  ciągnął skład kolejowy. W 2016 roku Anglicy postanowili odświeżyć wspomnienia i nawiązując do pokazu sprzed lat zaprezentować możliwości nowej terenówki Land Rovera Discovery Sport 2.0 o mocy 180 KM i momencie 430 Nm.

SUV przejął rolę lokomotywy ciągnąć po torach pociąg ważący 100 ton, a trasa kolejowa wynosiła dokładnie 10 kilometrów. Próba została zaliczona. Odcinek specjalny mieścił się w północnej Szwajcarii na prywatnym, zamkniętym odcinku torów. Co ciekawe, samochodu celowo nie doposażono, nie przeprowadzono także żadnych modyfikacji mechanicznych. Jednym koniecznym dodatkiem były małe kółka kolejowe pomagające w utrzymaniu prostej linii.

Ten niecodzienny eksperyment miał zwrócić uwagę na możliwości silników diesla montowanych w Land Roverach.

{gallery}LandRoverPociag{/gallery}

Źródło: Land Rover