grudzień 2016

Wzrost światowej sprzedaży aut ze znakiem VW

Dobre wyniki koncenru VW Dobre wyniki koncenru VW

Polska jako drugi kraj na świecie ma szansę wprowadzić system ważenia pojazdów w ruchu. Średnio co trzeci pojazd jest przeciążony.Światowa sprzedaż aut ze znakiem VW - oraz pozostałych marek koncernu z Wolfsburga, jak Audi, Skoda i Seat - 899 400 sztuk.
Na wyniki listopadowej sprzedaży koncernu wpłynął zwiększony popyt na jego samochody w Chinach. Kraj ten stanowi największy rynek zbytu Volkswagena. O 3,1 proc. wzrosła też sprzedaż firmy w ostatnich 11 miesiącach br. Koncern sprzedał w tym czasie 9,38 mln pojazdów.

W następstwie dochodzenia podległej rządowi USA Agencji Ochrony Środowiska (EPA), Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla.
Oprogramowanie to, znane pod nazwą „defeat device” (urządzenie udaremniające), w celach oszczędnościowych wyłączało system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, że silnik poddawany jest testom.

W czerwcu koncern z Wolfsburga zgodził się zapłacić w sumie ok. 15 mld dolarów za zakończenie przez amerykańskie władze federalne i władze 44 stanów postępowania i wypłacić odszkodowania właścicielom 475 tys. samochodów proponując im rekompensatę i naprawę albo odkupienie pojazdów. Kwota ta wzrosła do 16,5 mld dolarów w rezultacie dalszych porozumień z amerykańskimi adwokatami i poszkodowanymi dilerami samochodowymi.
Niemiecki koncern znalazł się w ten sposób w centrum największego skandalu, jaki dotknął w ostatnich latach globalną branżę motoryzacyjną.

Źródło: msn.com.pl