styczeń 2017

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w e-świecie

prototyp Chryslera prototyp Chryslera

Do najczęściej wyszukiwanych na świecie marek motoryzacyjnych w sieci należą Toyota, BMW i Hyundai. Po analizie zapytań internetowych spływających z całego świata, takie dane przedstawił zespół analityków internetowych firmy Quickco z Wielkiej Brytanii.


Najbardziej popularne marki samochodowe w światowych wyszukiwaniach

Firma sprawdzała, które marki samochodów są najczęściej wyszukiwane w internecie w poszczególnych krajach na świecie. Narzędzia statystyczne Google wykazały, że najczęściej wyszukiwanymi markami motoryzacyjnymi w sieci są Toyota, BMW i Hyundai. Prawie 75% zapytań wpisywanych w wyszukiwarkę Google dotyczyło tych trzech marek.

Dane uwzględniały wszystkie 193 kraje, dla których dostępne są informacje o wyszukiwaniach internetowych (wyłączone zostały Korea Północna, Iran, Kuba). Toyota była pierwsza na liście zapytań o markę w aż 74 krajach. Druga najbardziej popularna w globalnej sieci marka BMW, była najczęściej wyszukiwana w 51 krajach. Ostatnie miejsce przypadło koreańskiemu Hyundai-owi  z największym uznaniem wśród 17 krajów świata.


 
Tylko w czterech krajach zwyciężyły ich rodzime samochodowe potęgi. We Francji - Renault, w Niemczech - BMW, w Szwecji – Volvo, we Włoszech - Fiat.
Z pozostałych ciekawostek:
1. Amerykański Chevrolet cieszył się sporą popularnością w Argentynie, Chile, Kolumbii, Ekwadorze i Meksyku czyli w Ameryce Łacińskiej.
2. Ford okazał się największym przegranym rankingu ponieważ nie znalazł się na pierwszym miejscu w żadnym kraju na świecie.

Źródło: quickco.co.uk