kwiecień 2015

Spektakularny debiut

Spektakularny debiut

Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniosła wiele niespodzianek, a zarazem pokazała, że w 2015 roku nie będziemy się nudzić. Dwa dni rajdowania na łącznie 130 km oesowych pokazało, że o zwycięstwo może walczyć każdy z zawodników startujących Fiestą R5.

Już od pierwszego odcinka Rościszów - Walim Filip Nivette z pilotem Kamilem Hellerem zajmując czwarte miejsce pokazali, że będą groźni w walce o wygraną. Kolejny odcinek Kamionki 1 to awans Filipa na druga pozycję w klasyfikacji generalnej. Do prowadzącej wówczas załogi Grzyb/Hundla brakowało 5,4 sekundy. Trzeci OS to pierwsza z niespodzianek rajdu i wygrana Filipa i Kamila. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Kuchar i prowadzący Grzyb. Po kolejnym dobrym czasie załoga NFM Nivette Luxury Cars zakończyła dzień na sensacyjnym drugim miejscu.

Drugi dzień Rajdu to 88 km oesowych rozgrywanych na pięciu odcinkach specjalnych. Dwukrotnie przejeżdżane OS-y Kamionki - Jawornik i Dziećmorowice - Walim oraz na koniec dnia Power Stage w Świdnicy. Od rana załoga Nivette/Heller narzuciła bardzo wysokie tempo wygrywając oba odcinki i obejmując sensacyjne prowadzenie w Rajdzie Świdnickim. Ich przewaga po pierwszej pętli, wynosiła odpowiednio 13 sekund do Grzyba oraz 25 do Kuchara.

Siódmy odcinek także padł łupem załogi NFM Nivette Luxury Cars. Na kolejnym w bardzo trudnych deszczowych warunkach, Filip z Kamilem wpadli w poślizg i auto utknęło w rowie, skąd nie mogli już wyjechać.

Pomimo nieukończenia Rajdu załoga Nivette/Heller wyjeżdża z optymizmem ze Świdnicy. Kolejny rajd już za trzy tygodnie w Jeleniej Górze.

Sponsorami załogi są Nivette Fleet Management Sp. z o.o., Nivette Luxury Cars, Pekao Leasing, JK LTD, Rubikon LTD.

Więcej informacji: http://filipnivette.pl i http://wrc.net.pl/sensacyjny-nivette/

{gallery}galerie/rajd-swidnicki{/gallery}