maj 2016

Sukces NFM Rally Team w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol–Inter Cars

Sukces NFM Rally Team w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol–Inter Cars

W generalnej klasyfikacji rajdu zwycięzcy pokonali rywali o 1,1 sek. To pierwsze zwycięstwo załogi pod skrzydłami NFM.

Emocje towarzyszyły rajdowi do ostatnich chwil i do końca nie było wiadomo, kto wygra 2. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Skody Fabia R5 Filip Nivette Kamil Heller dopiero na ostatnim odcinku specjalnym pokonała dotychczasowego lidera rajdu J. Kołtuna. Rajdowcy NFM byli lepsi o 1,1 sekundy i czas ten zaowocował zasłużoną pierwszą lokatą. Na trzecim miejscu uplasował się obecny Mistrz Polski, Ł. Habaj  i J. Spentany. Obie drużyny w Fordzie Fiesta R5.

Tegoroczna edycja odbyła się w ostatni weekend maja na Kaszubach. Po trzyletniej przerwie rajd powrócił na szutrowe odcinki specjalne - w poprzednich sezonach na trasie królowały drogi asfaltowe. Rywalizacja toczyła się na 11 odcinkach specjalnych o łącznej długości tras wynoszącej 122,9 km. Głównie ze względu na drogi o nawierzchni szutrowej poszczególne odcinki nie przypominały tras z wcześniejszych sezonów. Oesy położone były w okolicach miejscowości Szemud, Luzino, Kartuzy i Przodkowo. Pogoda zachęcała do obecności i kibice jak zwykle nie zawiedli.

Komentarze pojawiające się na bieżąco na portalach społecznościowych dopingowały poszczególne załogi przenosząc rywalizację na kolejny wymiar. Relacje na bieżąco na profilu NFM biły rekordy odtworzeń.

 

NFM wspiera zwycięską załogę kolejny sezon, tym bardziej więc cieszy pierwszy tak duży sukces. Dla Filipa Nivette to najbardziej spektakularny rezultat odkąd startuje w RSMP. Jak mówi: „Czas poświęcony na treningi, wysiłek fizyczny i przygotowanie psychiczne przełożyły się na ostateczne zwycięstwo”. Kamil Heller sięgnął po pierwszą lokatę po dotychczasowych pięciu drugich miejscach.

 

Publikacje znalazły się między innymi na stronach:

http://rajdy24.pl, http://wrc.net.plhttp://motoryzacja.interia.pl, http://www.autostuff.pl, http://eurosport.onet.pl, http://rajdy.autoklub.pl