grudzień 2016

NFM Rally Team na Rajdzie Barbórka 2016

NFM Rally Team na Rajdzie Barbórka 2016

NFM Rally Team w składzie Filip Nivette i Kamil Heller startują w 54. Rajdzie Barbórka w sobotę 10 grudnia 2016 r. Jak co roku, wydarzenie to kończy sezon zmagań na polskich odcinkach specjalnych. Liczymy, że załoga zapewni i tym razem sporo pozytywnych emocji.


Szybki konkurs Rajdowy na profilu NFM na Facebooku.
Regulamin tutaj.


"To już nasz 10, jubileuszowy, start w Rajdzie Barbórka! W tym roku zostaliśmy wyjątkowo wyróżnieni - startujemy z listy priorytetowej PZM z numerem 6. Gwarantujemy jak zwykle dużo emocji. Start już o 8 rano na Torze Służewiec, Kryterium Asów na Karowej od 18.30. Będziemy chcieli potwierdzić formę z sezonu i powalczyć o podium!" zapowiadał Filip Nivette.

Rajd Barbórka to szczególne wydarzenie w kalendarzu polskich rajdów - impreza tradycyjnie już wieńczy sezon na polskich odcinkach specjalnych. Jest to zapewne jeden z powodów przyciągania do startu zarówno czołowych polskich kierowców jak i ogromnego zainteresowania wiernych i nowych kibiców. Na liście zgłoszeń znalazło się 88 załóg, a widnieją na niej nazwiska Kajetana Kajetanowicza, Tomasza Kuchara, czy Aleksieja Łukjaniuka.

W fotelu pilota u boku Filipa Nivette tradycyjnie już zasiądzie Kamil Heller. Jednak mimo "stałych elementów gry" w zespole nie zabraknie nowości i niespodzianek. W tej edycji do ekipy dołączają Łukasz Kabaciński, pilotowany przez Joannę Madej oraz Szymon Ruta, u boku którego zasiądzie Sebastian Rozwadowski.

 

Właściwa rywalizacja na odcinkach specjalnych rajdu rozpocznie się w sobotę, jednak Filip rozpoczął przygotowania już w czwartek podczas oficjalnych testów zespołu, które odbyły się na warszawskim Żeraniu. W piątek miało miejsce zapoznanie z trasą, badanie kontrolne oraz konferencja prasowa. Na sam koniec organizatorzy rajdu zaplanowali odcinek testowy, który wzorem poprzednich lat wytyczony został na Autodromie Bemowo.
Oficjalny start rajdu zaplanowano na sobotni poranek, a pierwszy odcinek specjalny Tor Służewiec (4,77 km) rozpoczyna się punktualnie o godz. 8:00. Następnie zawodnicy udadzą się na zupełnie nowy oes Ptak Warsaw Expo. Licząca 6 kilometrów próba jest jednocześnie najdłuższą w harmonogramie rajdu. Po tym przejeździe zawodnicy wrócą na Autodrom Bemowo, gdzie przed godz. 10:00 otwarty zostanie park serwisowy, a kilkanaście minut później rozpocznie się trzeci odcinek specjalny. W harmonogramie organizatorzy przewidzieli jeszcze po jednym przejeździe odcinków Tor Służewiec, Ptak Warsaw Expo i Autodrom Bemowo.

Po przejeździe ostatniego odcinka specjalnego Autodrom Bemowo zaplanowanego na godz. 13:35 opublikowana zostanie klasyfikacja końcowa rajdu, a już o godzinie 17:00 rozpoczną się pierwsze pokazowe przejazdy na kultowym odcinku Kryterium Karowa, który zawsze budzi największe zainteresowanie wśród kibiców. Właściwa rywalizacja na tej próbie dotyczyć będzie tylko 30 dopuszczonych załóg, które pojawią się na starcie w okolicach godziny 18:30.