Wydrukuj tę stronę
sierpień 2015

Ulubione samochody Kowalskiego

foto: shutterstock foto: shutterstock

W sierpniu z krajowych salonów wyjechało o 16,2 proc. aut więcej niż przed rokiem. Sprzedaż nowych samochodów w Polsce nadal rośnie. Wynik łączny od stycznia do sierpnia był o 5,5 proc. wyższy od zeszłorocznego. Które modele cieszą się największym zainteresowaniem Polaków?

Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, w sierpniu bieżącego roku w polskich urzędach komunikacji zarejestrowanych zostało ponad 27,1 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych. Od początku roku jest to już liczba 263 194 egzemplarzy – o 13,7 tys. więcej niż rok temu o tej porze.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane marki, w sierpniu była to Skoda, ale nad drugą Toyotą miała przewagę o zaledwie 52 samochody! Trzeci był Volkswagen.

Ciekawie zrobiło się też w rankingu pokazującym najchętniej kupowane modele. I tak w ujęciu łącznym – zakupów dla firm i osób fizycznych – Skoda Octavia znalazła pogromcę w postaci… Renault Clio. Według danych CEP brakło zaledwie 8 sztuk, by francuski model zdetronizował Octavię.
Królowa rankingów nie cieszy się już jednak taką popularnością, jeśli chodzi o zakupy dokonywane przez Kowalskiego, czyli przez klientów indywidualnych. Tam nie załapała się nawet do TOP20. Honoru czeskiej marki broni Fabia, która jednak zajmuje drugie miejsce. Kto na pierwszym? Zobaczcie ranking 10 najpopularniejszych modeli na polskim rynku, według preferencji klientów indywidualnych.

Źródło: http://moto.onet.pl/raporty/ulubione-samochody-kowalskiego-sierpien-2015-r/00w0kz

Polecamy artykuły o podobnej tematyce