Wydrukuj tę stronę
styczeń 2016

Cena OC wzrosła średnio o 19%

Cena OC wzrosła średnio o 19%

Średnia cena ubezpieczenia OC w minionym roku wyniosła 552 zł, a w styczniu bieżącego roku już 659 zł. Takie dane podaje raport porównywarki ubezpieczeń mfind.pl.

– Od zeszłego roku dużo mówiło się o podwyżkach cen, głównie ze względu na wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego i apel szefa KNF do ubezpieczycieli o zakończenie wojny cenowej. Nadzór zauważył, że firmy ubezpieczeniowe pobierają składki za niskie w stosunku do faktycznie ponoszonego ryzyka – komentuje Bartosz Salwiński, współzałożyciel i członek zarządu mfind.pl.

Tegoroczny raport jest ostatecznym dowodem na to, że ceny OC rzeczywiście wzrosły i to dosyć znacznie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będą nadal rosły – właśnie wchodzi w życie podatek bankowy, który będzie dodatkowym obciążeniem dla zakładów ubezpieczeń i może spowodować dalsze podwyżki cen ubezpieczeń – dodaje Salwiński.

Najwięcej za OC muszą zapłacić kierowcy z Wrocławia, średnio 807 zł. Obowiązkowe ubezpieczenie jest także stosunkowo drogie w Gdańsku (786 zł) i Warszawie (746 zł). Taniej jest w Rzeszowie (538 zł), Kielcach (555 zł) czy Lublinie (591 zł). Na różnice w cenach w poszczególnych miastach ma m.in. wpływ wypadkowość na danym terenie.

Autorzy raportu wskazują, że przykładowy kierowca średnio zapłaci najmniej za ubezpieczenie OC w Liberty Ubezpieczenia (466 zł), Benefii (482 zł) oraz AXA Direct (542 zł). Najdroższą polisę oferuje Compensa (949 zł).

Badanie cen ubezpieczeń OC zrealizowane przez multiagencję AB Port oraz mfind.pl w zostało przeprowadzone w dniach 4-13 stycznia 2016 r. Wyliczenia oparto na przykładzie 35-letniego żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, który posiada prawo jazdy od 16 lat, ma pełne zniżki i użytkuje model Volkswagen Golf V z 2006 r. (hatchback, przebieg 200 000 km, silnik diesla o pojemności 1,9 l).

Źródło: mfind.pl

Źródło: http://menadzerfloty.pl/news/cena-oc-wzrosla-srednio-o-19/

Polecamy artykuły o podobnej tematyce