lipiec 2016

Szczyt NATO utrudnienia dla zmotoryzowanych

Szczyt NATO utrudnienia dla zmotoryzowanych

W związku z organizacją Szczytu NATO w dniach 6 - 9 lipca w Warszawie zamknięte zostaną ulice w centralnych dzielnicach miasta – Śródmieściu, Pradze-Południe, Woli i Ochocie oraz w rejonie Stadionu PGE Narodowy.

 

Szczyt NATO będzie trwał od 8 lipca (piątek) do 9 lipca (sobota). Szereg istotnych zmian w ruchu drogowym stolicy zacznie obowiązywać od środy 6-go lipca od godziny 22:00 i potrwa do 9-go lipca do godziny 19:00. Zmiany dotyczą nie tylko zmotoryzowanych, ale także pojazdów komunikacji miejskiej, rowerzystów oraz pieszych.


Zdjęcie: ©Urząd m.st. Warszawy  

Zgodnie z wymogami organizacji Szczytu NATO, na wyznaczonych ulicach, miejscach postojowych, zatokach i chodnikach wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Dotyczy on wszystkich obszarów, w których nastąpią zmiany w komunikacji.
W wybranych miejscach zamontowane zostały odpowiednie znaki i tabliczki informujące o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.


Zdjęcie: ©Urząd m.st. Warszawy  

Zakazy będą obowiązywały również na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań.

Zdjęcie: ©Urząd m.st. Warszawy 

Znaki zakazu parkowania / zatrzymywania i postoju pojawiły się już na:

- Pradze-Południe, przy Stadionie Narodowym, na ulicach: Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej czy Zamoyskiego.

- w Śródmieściu są m.in. na Placu Teatralnym, w Alejach Jerozolimskich, ulicach: Podwale, Boleść, Senatorska, Wierzbowa, R. Traugutta, Emilii Plater, Konopnickiej, Prusa, Śliska, Sosnowa, Nowogrodzka, Poznańska, Wspólna, Hoża, Chałubińskiego, Krucza, Królewska, Grzybowska.

- na Ochocie m.in. na ulicach: Tarczyńska, Daleka, A. Krzyckiego, Raszyńska, Żwirki i Wigury.

- na Woli m.in. na ulicach: Wronia, Łucka, Ciepła, Grzybowska, Alei Jana Pawła II. opłat.


Zdjęcie: ©Urząd m.st. Warszawy 

Pełna informacja o utrudnieniach w trakcie szczytu NATO dostępna na oficjalnej stronie Urzędu Miasta: www.um.warszawa.pl.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy