Wydrukuj tę stronę
lipiec 2016

Renault testuje rynek car sharingu

Renault testuje rynek car sharingu

Grupa Renault wprowadziła usługę Renault MOBILITY, która w pilotażowej fazie została uruchomiona w czerwcu 2016 roku w dzielnicy La Défense (Francja).

 

 


 

Dzięki współpracy z koncesją Renault Bellini z Grupy Schumacher, Renault oferuje osobom prywatnym oraz firmom wynajem na zasadach car sharingu samochodów z napędem zarówno elektrycznym, jak i spalinowym (ZOE, Captur, Clio). Marka Renault stawia sobie za cel rozpowszechnienie tych rozwiązań w obszarach miejskich i wiejskich poprzez sieć swoich partnerów, tak aby oferowane usługi były jak najbliżej klienta.

– Tworząc Renault MOBILITY, Grupa oferuje samochody marki Renault lub innych marek, łatwe do wypożyczenia i dostępne przez całą dobę. Celem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z mobilnością za pomocą elastycznych, dopasowanych i niskobudżetowych rozwiązań – wyjaśnia Christophe Chevreton, dyrektor projektu Nouvelles Mobilités Renault w Dyrekcji Handlowej na Francję.

Zdjęcie: ©Renault-mobility.com

Poza użytkownikami prywatnymi z tej usługi będą mogli korzystać także pracownicy firm, używający w ramach car sharingu samochody marki Renault lub inne do przejazdów służbowych, jak również do przejazdów prywatnych. Koszty przejazdów służbowych będą ponoszone przez pracodawcę, natomiast wykorzystywanie samochodu do celów prywatnych będzie obciążało pracownika. Ta usługa testowana jest w Plessis-Robinson (Francja) od końca 2015 roku.

Renault MOBILITY jako nowy gracz na rynku car-sharingu we Francji opiera się na rozwiązaniach technologicznych oferowanych przez firmę RCI Mobility, filię RCI Bank and Services. Usługa zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w październiku tego roku.

Źródło: menadzefloty.pl

Źródło: renault-mobility.com

 

Polecamy artykuły o podobnej tematyce