maj 2015

Grupa firm Rent a Car w PZWLP

Grupa firm Rent a Car w PZWLP

Grupę tworzy 5 firm wśród których znajdują się liderzy branży wynajmu krótko i średnioterminowego. Pod koniec maja 2015r. w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) utworzona została Grupa Firm Rent a Car, czyli odrębna struktura organizacyjna, skupiająca wypożyczalnie samochodów, będące członkami PZWLP.

Grupa jest obecnie tworzona przez 5 firm Rent a Car należących do organizacji. Wśród nich znajdują się zarówno światowi liderzy branży wynajmu krótko i średnioterminowego, jak i jedna z największych polskich wypożyczalni aut. To jednak nie jedyna zmiana w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów w ostatnim czasie. Nowym Członkiem Zarządu PZWLP został Grzegorz Szymański, Prezes Arval Polska.

W ramach utworzonej pod koniec maja Grupy Firm Rent a Car w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów funkcjonuje aktualnie 5 firm członkowskich PZWLP, potocznie zwanych wypożyczalniami samochodów (Rent a Car). Są wśród nich światowi liderzy branży Rent a Car, a więc polskie oddziały międzynarodowych firm Avis, Budget, Hertz i Sixt oraz duża polska firma wynajmu krótko i średnioterminowego aut, czyli Express. Budget, Hertz i Sixt przystąpiły do PZWLP w lutym 2015 roku, firma Avis jest członkiem organizacji od 2013r., natomiast Express należy do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów od blisko 10 lat i jest jednym z założycieli organizacji. W najbliższej przyszłości planowany jest dalszy wzrost liczby wypożyczalni pojazdów skupionych w PZWLP, a przez to dynamiczny rozwój nowo utworzonej Grupy Firm Rent a Car oraz całej organizacji. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów został utworzony w listopadzie 2005r. i w ciągu niespełna 10 lat działalności liczba należących do niego członków uległa niemalże podwojeniu. Aktualnie w PZWLP skupionych jest 19 firm.

Źródło: http://pzwlp.pl/?m=aktualnosci&id=191