grudzień 2015

Jubileuszowa Gala PZWLP

Jubileuszowa Gala PZWLP

Na Zamku Królewskim w Warszawie w grudniu 2015 r.odbyła się Gala 10-lecia PZWLP. Wydarzenie było uroczystym zwieńczeniem obchodzonego przez cały rok jubileuszu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Podczas gali polscy oraz zagraniczni eksperci podsumowali ostatnią dekadę w branży wynajmu długoterminowego w Polsce oraz zaprezentowali prawdopodobne kierunku rozwoju tego rodzaju usług w przyszłości. Po raz ósmy wręczono również jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym, czyli Nagrody PZWLP. Tym razem jednak, z okazji jubileuszu organizacji, nagrody zostały przyznane za okres ostatnich 10 lat. Po raz pierwszy w historii PZWLP wręczono natomiast nagrodę dla najlepszego partnera firm Rent a Car, przyznaną przez wypożyczalnie samochodów reprezentowane w organizacji.

Zorganizowaną w wyjątkowej scenerii Arkad Kubickiego galę poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Marcin Prokop. Wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności PZWLP, ale również do skomentowania rozwoju polskiego rynku wynajmu długoterminowego aut w ostatniej dekadzie oraz nakreślenia prawdopodobnych kierunków rozwoju branży w przyszłości.

10 lat działalności PZWLP – ponad 2-krotny wzrost liczby członków, 4 razy większa flota

PZWLP został zarejestrowany dokładnie 24 listopada 2005r., jako organizacja skupiająca najważniejsze na polskim rynku firmy wynajmu długoterminowego samochodów (CFM). Od momentu powołania organizacji do życia liczba członków należących do PZWLP urosła ponad 2-krotnie – z 10 do 21 firm. Łączna flota aut służbowych firm PZWLP, znajdujących się w usługach wynajmu długoterminowego, zwiększyła się natomiast w tym czasie ponad 4-krotnie – z 33 tys. samochodów do ponad 138 tys. na koniec III kwartału 2015 roku.

Źródło: http://pzwlp.pl/?m=aktualnosci&id=203