czerwiec 2016

20% firm z sektora MŚP korzysta z wynajmu długoterminowego

pixabay.com pixabay.com

Popularność usług branży CFM wśród małych i średnich firm w Polsce systematycznie rośnie.  20% firm koszysta, a kolejne 25% przedstawicieli małych i średnich firm deklaruje, że rozważa skorzystanie z tej usługi.

 


 

Wynajem długoterminowy to model budowania firmowych flot pojazdów, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dużych podmiotów gospodarczych, a w ostatnich latach jest coraz chętniej wdrażany także w przedsiębiorstwach z sektora MŚP.

Firmy doceniają korzyści kompleksowej obsługi i finansowania aut w wynajmie długoterminowym

Duże korporacje i przedsiębiorstwa znacznie wcześniej zaczęły korzystać z wynajmu długoterminowego niż firmy z sektora MŚP, których świadomość i zainteresowanie usługami CFM obecnie dynamicznie wzrasta.

Jak pokazują wyniki badań z roku na rok w sektorze MŚP rośnie znajomość usług oferowanych przez branżę Car Fleet Management. Już prawie 80% przedstawicieli mikro, małych i średnich firm wie, czym jest wynajem długoterminowy samochodów. To o 23% więcej niż w 2009 roku. Na popularność usługi wpływa zarówno zmiana w mentalności właścicieli firm, którzy coraz częściej wolą z auta korzystać niż je posiadać, a także liczne korzyści, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy. 

Sektor MŚP, który jeszcze kilka lat temu z dużą nieufnością podchodził do wynajmu długoterminowego, dziś coraz chętniej buduje firmowe floty przy wsparciu branży CFM. Przewidywalność kosztów jest największą zaletą wynajmu długoterminowego samochodów dla firm MŚP. Wynajem długoterminowy gwarantuje sporą oszczędność czasu, minimalizuje obowiązki administracyjne związane z obsługą floty aut służbowych i umożliwia kontrolę budżetu przeznaczonego na obsługę pojazdów.

Dla prawie połowy przedstawicieli firm z sektora MŚP przewidywalność kosztów stanowi największą korzyść wynajmu długoterminowego samochodów. Badani przedsiębiorcy doceniają również możliwość relatywnie częstej wymiany aut (36,8%) oraz korzyści finansowe (36,8%).

Wynajem długoterminowy cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością

W 2015r. już co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach znajdował się właśnie w usługach wynajmu długoterminowego. Odsetek aut flotowych używanych przez przedsiębiorców w Polsce w tego typu formule będzie się w kolejnych latach dynamicznie zwiększał. Rynek polski będzie się bowiem w dalszym ciągu upodabniał do starszych i bardziej  rozwiniętych rynków w krajach Europy Zachodniej. W wynajmie długoterminowym znajduje się tam nawet 70-80% wszystkich samochodów służbowych, a zakup aut firmowych przez przedsiębiorców ze środków własnych, na kredyt, czy też w klasycznym leasingu, zapewniającym jedynie finansowanie pojazdów, bez ich kompleksowej obsługi serwisowej i administracyjnej, stanowi mniejszość.  

Źródło: pzwlp.pl