NFM Group świętuje 15-lecie działalności

NFM Group świętuje 15-lecie działalności

W branży wynajmu i zarządzania flotą w Polsce, NFM Group stała się rozpoznawalną marką zdobywając pozycję stabilnego i pewnego partnera. Nieprzerwanie rozwija swoją ofertę długoterminowego (LTR) i krótkoterminowego (STR) wynajmu samochodów i pakietów zarządzania flotą.

 


W 2002 roku, w momencie powstania firma obsługiwała zaledwie 56 samochodów. Rok później liczba pojazdów we flocie NFM wynosiła już 600 sztuk. W kolejnych latach wzrosty wynosiły średnio 20% rok do roku. Obecnie, już jako NFM Group, osiągnęła pułap około 4500 samochodów obsługiwanych każdego roku.

O ile na początku działalności, firma kładła nacisk na rozwój wielkości i zasięgu zarządzanej floty, o tyle z biegiem czasu postawiła na zapewnienie maksymalnej kompleksowości usług związanych z wynajmem samochodów. Początek zmian wyznacza przejęcie w 2013 roku wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce międzynarodowej wypożyczalni samochodów Hertz. Dzięki konsolidacji nowych produktów i usług, zmieniła się struktura firmy - powstała NFM Group. Kontynuując rozwój segmentu STR (short-time-rental) w 2014 roku NFM Group stała się wyłącznym licencjobiorcą marki Firefly, a od początku 2017 roku, za sprawą umowy franczyzowej, gamę obsługiwanych marek poszerzyły Thrifty Rent a Car i Dollar Rent a Car.

 „Wybór NFM Group jako partnera biznesowego zapewnia firmie korzyści płynące  z połączenia usług z wynajmu długoterminowego i krótkoterminowego, w tym uzyskanie pełnej i natychmiastowej mobilności w firmie. Przedsiębiorstwa ograniczają jednocześnie koszty własne związane z eksploatacją floty, minimalizują czas przeznaczany na obsługę parku samochodowego, zapewniają sprawną pracę w organizacji i mobilność swoich kierowców,” wylicza Marcin Nivette, prezes NFM Group. Firma zapewnia pełną obsługę finansową, serwisową i doradczą dostosowaną do indywidualnych potrzeb biznesu. 

Osiągnięcie pozycji eksperta w branży, było możliwe także dzięki licznym inwestycjom w rozwój i postęp technologiczny. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma wprowadziła między innymi innowacje wspierające zakres i sposób obsługi klienta biznesowego oraz wdrożyła autorski program likwidacji szkód. Wykorzystując platformę IT połączono zakres prac likwidatora i serwisu, co wpłynęło na skrócenie okresu wycofania pojazdu z użytku.

Więcej www.15latnfm.pl 

 

 NFM Group jest jednym z największych niezależnych podmiotów z branży motoryzacyjnej prowadzących działalność w segmentach wynajmu długoterminowego, zarządzania flotą oraz krótkoterminowego wynajmu samochodów. W Polsce jest wyłącznym licencjobiorcą firmy Hertz International, największej międzynarodowej wypożyczalni samochodów i posiada marki: NFM, Hertz, HertzLease, Dollar, Thrifty oraz Firefly.